z

Piotr Konieczny

Chief Information Security Officer, Founder (niebezpiecznik.pl)

Od 11 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University i krakowskiej AGH. Pracę w branży IT rozpoczął w brytyjskim oddziale Philips Electronics. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa i największego w Polsce serwisu informacyjnego poświęconego tematyce cyberbezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia techniczne dla administratorów i programistów w zakresie ochrony sieci komputerowych i bezpiecznego tworzenia webaplikacji, a także szkolenia "miękkie" zwiększające świadomość bezpieczeństwa IT przeznaczone dla pracowników biurowych i kadry managerskiej.

Temat: Cyberzagrożenia - prywatność nie istnieje, czyli jak kraść, sprzedawać i chronić dane osobowe?

W trakcie prelekcji Piotr pokaże w jaki sposób dane osobowe (i nie tylko) należące do każdego z nas są pozyskiwane przez internetowych przestępców. Zaprezentuje kulisy kilku wycieków danych, do których ofiary się nie przyczyniły oraz kilkanaście sytuacji, które spowodowały wyciek danych poszczególnych osób wyłącznie z powodu ich własnej naiwności. Sytuacje te niestety codziennie dotyczą tysięcy Polaków. Podczas prelekcji przekazane zostaną też wskazówki, jak korzystać z internetu w sposób gwarantujący możliwie największe bezpieczeństwo, nie tylko w życiu służbowym, ale i prywatnym. Piotr pokaże elementy technik wykorzystywanych do szpiegostwa gospodarczego, czyli objaśni na realnych case-ach, jak konkurencyjne firmy zdobywają dane na temat projektów swoich rynkowych rywali i jak ustrzec się przed wyciekiem danych firmowych oraz co zrobić, kiedy już do tego dojdzie.

wróc do listy prelegentów

Partner Strategiczny 2017

ASPIRE
ASPIRE reprezentuje firmy z sektora IT i zaawansowanych usług biznesowych, to największa tego typu organizacja w Polsce i zrzesza ponad 150 podmiotów, głównie z Krakowa.
 

partnerzy

Partnerzy konferencji 2017

Kontakt

Prosimy o kontakt bezpośredni lub przez formularz

Pytania i sugestie merytoryczne

Jacek Sysak

Jacek Sysak

Dyrektor Merytoryczny Konferencji
Advisory Group TEST Human Resources
Aon Service Corporation
+48 882 600 683

Kwestie organizacyjne

Anna Rodo

Anna Rodo

Koordynator Konferencji
Advisory Group TEST Human Resources
+48 885 300 024
Martyna Wielgus

Martyna Wielgus

Koordynator Konferencji
Advisory Group TEST Human Resources
+48 885 300 039

Zostaw numer, oddzwonimy

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie: AG TEST HR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (ul. Zwierzyniecka 30, 31-105 Kraków). Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu odpowiedzi na pytania oraz ew. przedstawienia oferty handlowej i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
Dziękujemy za zainteresowanie Konferencją. Skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak będzie to możliwe.
Przepraszamy, wiadomość nie została wysłana. Prosimy spróbować ponownie wkrótce.