Szanowni Państwo

W związku z występowaniem przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce i realnym zagrożeniem epidemiologicznym, popartym zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie Państwa oraz pracowników naszej firmy, zdecydowaliśmy o nieorganizowaniu tegorocznej edycji konferencji HR w Centrach Usług Biznesowych i IT.

Dziękujemy za zrozumienie,
Zarząd TEST

Edycja 2017

O KONFERENCJI 2017

Czwarta edycja Konferencji HR w Centrach Usług Biznesowych i IT odbyła się w dniach 19-20 października 2017. Jak mogą potwierdzić sami Uczestnicy, było „odlotowo”… i to dosłownie!
Muzeum Lotnictwa Polskiego, w którym odbyło się wydarzenie wypełniło się do ostatniego wolnego miejsca przedstawicielami kadry zarządzającej z działów personalnych Centrów Usług Biznesowych i IT z całej Polski. Podczas tej edycji gościliśmy aż 160 osób! 86% tej grupy stanowili Dyrektorzy, Kierownicy, Managerowie i Biznes Partnerzy branży HR. W tym roku Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne: inspiracje oraz zarządzanie rotacją. Konferencja 2017 była dla nas ogromnym wyzwaniem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym. Każdego roku staramy się podnosić poprzeczkę, aby jeszcze bardziej Państwa zaskakiwać. Z ankiet ewaluacyjnych wynika, że nam się to całkiem dobrze udało Dziękujemy za udział i obiecujemy, że nie zwalniamy tempa i już teraz zapraszamy na jubileuszową edycję w październiku 2018 roku!

RELACJA 2017

PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU RELACJĘ Z EDYCJI 2017.

Opinie uczestników


Joanna Zasadzińska

Dyrektor ds. Personalnych
Schibsted Tech Polska

HR w Centrach to wydarzenie, które zdecydowanie warto umieścić w kalendarzu. Znakomicie zorganizowane pod względem komunikacyjnym, logistycznym i przede wszystkim merytorycznym. To spotkanie, gdzie omawiane są najnowsze trendy oraz wyzwania, z którymi musimy radzić sobie na co dzień. To także miejsce, gdzie wymieniamy się doświadczeniami ze specjalistami z naszej branży i dzięki temu uczymy się nowych obszarów od siebie nawzajem. I co równie istotne - wszystko w niezmiernie przyjaznej atmosferze.

Bartłomiej Ciniewski

Regional HR Talent Acquisition Manager
CH2MBardzo dobrze zorganizowana i merytorycznie konkretna konferencja.
Ciekawe, aktualne tematy oraz możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z ekspertami z branży, sprawia, że warto zarezerwować swój czas na to wydarzenie.

Sebastian Boniewicz

Dyrektor ds. personalnych
Impel Business Solutions

Tegoroczna edycja jest trzecią, w której uczestniczyłem i znów nie zawiodłem się.
Tematyka wystąpień często wybiegała w przyszłość, co pozwało dostrzec aktualne trendy HR. Dodając równocześnie bogate doświadczenie prelegentów otrzymujemy Konferencję, która musi się znaleźć na szczycie wydarzeń roku w branży SSC i BPO.

Prelegenci

Iza Bernau-Ławniczak

Human Service Designer
Very Human Services

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z innowacją tworzoną w oparciu o potrzeby ludzi. Doświadczona moderatorka procesów kreatywnych i projektowych, głównie w oparciu o metodę design thinking.

dr Andrzej Bigaj

Ekspert prawa pracy
Kancelaria Adwokacka dr Andrzej Bigaj

Adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej, doktor nauk prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w indywidualnym, zbiorowym i procesowym prawie pracy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dorota Bodek

Manager
Advisory Group TEST Human Resources

Manager w Advisory Group TEST Human Resources. Kieruje pracą zespołu tworzącego największy polski Raport Płacowy (550 Uczestników). Uczestniczyła i prowadziła kilkanaście projektów z szeroko pojętego obszaru HR i zarządzania.

Krzysztof Bujak

Senior Manager
Advisory Group TEST Human Resources

Aktualnie zarządza pracą Działu Analiz i Raportów Płacowych oraz odpowiada za realizację projektów restrukturyzacji systemów wynagrodzeń.

dr Dominika Dörre-Kolasa

Radca Prawny, Partner kierujący biurem kancelarii w Krakowie
Raczkowski Paruch

W ramach praktyki radcowskiej posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie szeroko pojętego doradztwa biznesowego zarówno dla korporacji międzynarodowych, jak również małych i średnich przedsiębiorstw. Ceniona specjalistka 

Ewa Carr-de Avelon

Head of the Poland Shared Services Center
XL Catlin

Przez blisko połowę swojej 25-letniej kariery zawodowej piastowała różne stanowiska kierownicze w sektorze usług wspólnych. Obecnie zarządza polskim oddziałem firmy XL Catlin, który zatrudnia we Wrocławiu 400 osób.

Monika Fojcik

Business Analyst
Future Processing

Analityk biznesowy z doświadczeniem w branży HR. W swojej pracy zawodowej wspierała budowę i utrzymanie kultury organizacyjnej w Future Processing. Na co dzień realizowała filozofię firmy zorientowaną na satysfakcję zespołu.

Jolanta Gantkowska

Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny
ASPIRE, Alexander Mann Solutions Polska

Jest członkiem zarządu ASPIRE. Od 2005 roku związana z Alexander Mann Solutions Polska. Obecnie odpowiada za operacje AMS w Polsce (Kraków i Gdansk) oraz zarządza globalnymi zespolami ds. administracji rekrutacyjnej.

Ewelina Grobla

HR Manager
Luxoft Poland

Obszarem Zarządzania Zasobami Ludzkimi zajmuje się od 11 lat. Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, rekrutacji i rozmaitych zagadnieniach HR-owych.

Wojciech Jagodziński

Human Service Researcher
Very Human Services

Badacz, analityk i metodyk. Pracuje przy projektach z obszarów: design management, service design, branding, HR, systemy edukacyjne, szkolnictwo wyższe, rynek pracy, polityka społeczna, rozwój regionalny. 

Natalia Hatalska

Analityk trendów, założycielka i CEO instytutu badań nad przyszłością
Infuture Hatalska Foresight Institute

Autorka bloga hatalska.com uznawanego za jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce i bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”.

Ewa Janiszewska-Poszwa

Regionalny Kierownik Sprzedaży
Sodexo Benefits and Rewards Services

Teoretycznie i praktycznie ekspert w zakresie motywacji pracowników. Wykładowca akademicki i doradca biznesowy dla firm oraz instytucji, ze szczególnym upodobaniem branży nowych technologii.

Ewa Kieczka

Brand Manager
Future Processing

Od 7 lat jest związana zawodowo z marketingiem. Współpracowała m.in. z tak uznanymi markami jak: Mitstubishi Electric, Vattenfall, Intersport czy KBC.

Piotr Konieczny

Chief Information Security Officer, Founder
niebezpiecznik.pl

Od 11 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University i krakowskiej AGH.

Sylwia Królikowska-Evenhuis

Trener, Psycholog Biznesu
Van Dahlen Group

Założycielka i właścicielka Van Dahlen Group. Trener biznesu, konsultant.

Maria Lorenc

HR Development Manager
Kinnarps Polska

Od 2004 roku pracuje w Kinnarps Polska sp. z o. o., należącej do szwedzkiego koncernu Kinnarps AB - największego dostawcy rozwiązań biurowych w Europie. Od 2010 jest odpowiedzialna za strategię rozwoju pracowników i komunikację wewnętrzną w firm

Wojtek Ławniczak

Human Service Strategist
Very Human Services

Doradza w rozwoju, realizując projekty, których ramy wyznaczają strategie, innowacja, service design & thinking. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowym konsultingu.

Anna Marciniak

Menedżer ds. personalnych i administracji
Skanska Property Poland

Do zespołu Skanska Property Poland dołączyła we wrześniu 2013. Jest odpowiedzialna za wdrożenie globalnej strategii HR na poziomie lokalnym. 

Beata Osiecka

CEO, Head of CEE Region
Kinnarps Polska

Absolwentka handlu zagranicznego w warszawskiej SGH. Od maja 2000 roku jest Dyrektorem Zarządzającym i Prezesem Zarządu firmy Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Dariusz Pastuła

Dyrektor HR
Aon

Od 13 lat związany z branżą HR, w tym prawie 11 lat jako pracownik firmy Aon, gdzie na początku odpowiedzialny był m.in. za budowanie działu personalnego oraz rekrutację pracowników do nowo powstającego oddziału firmy.

Jarosław Pięta

Członek Zarządu
Advisory Group TEST Human Resources

Manager i ekspert HR z 26-letnim doświadczeniem konsultingowym w środowisku międzynarodowych korporacji w Polsce.

Karolina Schiffter

Adwokat, Szef działu imigracyjnego & global mobility
Raczkowski Paruch

Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę.

Natalia Selinger

HR Manager Wroclaw&Tricity&Warsaw
Luxoft Poland

Praktyk HR z ponad 13-letnim doświadczeniem w budowaniu, wdrażaniu, rozwijaniu zespołów i narzędzi HR. Absolwentka studiów doktoranckich w Katedrze Pracy i Stosunków Przemysłowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Jacek Sysak

Talent Development Manager
Aon

Od 14 lat związany z branżą HR, pracując w wewnętrznych działach personalnych międzynarodowych organizacji, gdzie odpowiadał m.in. za implementację strategii HR wspierającej cele biznesowe, relacje pracownicze i zarządzanie procesami HR.

Bartosz Szczęsny

HR Lead
Accenture Operations, Business Process Services EMEA

Ma ponad 13-letnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi procesami HR w międzynarodowych korporacjach z różnych sektorów ze szczególnym naciskiem na zarządzanie talentami, zarządzanie zmianą oraz zarządzanie efektywnością

Elżbieta Tomczuk

People Analytics Project Leader
PwC

Wieloletni praktyk  w obszarze employer brandingu, rekrutacji i zarządzania talentami w branży telekomunikacyjnej, FMCG i konsultingu. Ekspert merytoryczny w "Sile Przyciągania" - pierwszym na rynku konkursie nagradzającym najlepsze prak

zobacz wszystkich

Program

Dzień I Inspiracje Czwartek, 19 października 2017
8:30 - 9:00

Odprawa Pasażerów, fruity free, poranny serwis kawowy, wejście na pokład

9:00 - 9:15

Powitanie Pasażerów, przekazanie instrukcji lotu i krótki networking

Dominika Nawrocka
Dyrektor Merytoryczny Konferencji

Capgemini Polska

9:15 - 10:00

Sesja I Inspiracje

Pięć scenariuszy rynku pracy przyszłości. 

 

Natalia Hatalska
Analityk trendów, założycielka i CEO instytutu badań nad przyszłością

Infuture Hatalska Foresight Institute

10:00 - 10:30

Sesja II Prezentacja ekspercka

Dokąd zmierza outsourcing? 

Jarosław Pięta
Członek Zarządu

Jolanta Gantkowska
Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny

Advisory Group TEST Human Resources

ASPIRE, Alexander Mann Solutions Polska

10:30 - 10:50

Serwis kawowy

10:50 - 12:20

Sesja III Warsztat

Modelowanie HR usług przyszłości - Design Thinking w praktyce.

Iza Bernau-Ławniczak
Human Service Designer

Wojtek Ławniczak
Human Service Strategist

Wojciech Jagodziński
Human Service Researcher

Very Human Services

Very Human Services

Very Human Services

12:20 - 13:05

Sesja IV Case study

HR w erze sztucznej inteligencji.

Elżbieta Tomczuk
People Analytics Project Leader

PwC

13:05 - 14:00

Podniebna przerwa lunchowa

14:00 - 14:10

Sesja V Inspiracje

Jaki jest iloraz inteligencji Twojej organizacji? Czyli o zarządzaniu motywacją w ciągłej zmianie.

Ewa Janiszewska-Poszwa
Regionalny Kierownik Sprzedaży

Sodexo Benefits and Rewards Services

14:10 - 14:55

Sesja VI Debata ekspercka

Oczekiwania klienta wewnętrznego wobec funkcji HR.

14:55 - 15:10

Serwis kawowy

15:10 - 15:55

Sesja VII Prezentacja ekspercka

Cyberzagrożenia - prywatność nie istnieje, czyli jak kraść, sprzedawać i chronić dane osobowe?

Piotr Konieczny
Chief Information Security Officer, Founder

niebezpiecznik.pl

15:55 - 16:40

Sesja VIII Sesja prawna

Zmiany w zakresie ochrony danych osobowych - przygotuj się na 2018.

dr Andrzej Bigaj
Ekspert prawa pracy

Kancelaria Adwokacka dr Andrzej Bigaj

16:40 - 17:00

Lądowanie

Międzylądowanie na tropikalnej wyspie pełnej niespodzianek - After Party! 

Dzień II Zarządzanie rotacją Piątek, 20 października 2017
8:30 - 9:00

Odprawa Pasażerów, fruity free, poranny serwis kawowy, wejście na pokład


9:00 - 9:15

Przygotowanie do startu i instrukcja lotu drugiego dnia

Dominika Nawrocka
Dyrektor Merytoryczny Konferencji

Capgemini Polska

9:15 - 10:00

Sesja I Case study

O onboardingu i IoT na przykładzie Future Processing.

Ewa Kieczka
Brand Manager

Monika Fojcik
Business Analyst

Future Processing

Future Processing

10:00 - 10:45

Sesja II Case study

Budowanie zaangażowania pracowników jako narzędzie do walki z rotacją.

Ewa Carr-de Avelon
Head of the Poland Shared Services Center

XL Catlin

10:45 - 11:05

Serwis kawowy

11:05 - 11:55

Sesja III Warsztat

Leadership w trudnych czasach, czyli jak budować autorytet lidera w przypadku dużej rotacji?

Sylwia Królikowska-Evenhuis
Trener, Psycholog Biznesu

Van Dahlen Group

11:55 - 12:35

Sesja IV Case study

Zarządzanie talentami na konkurencyjnym rynku pracy.

Natalia Selinger
HR Manager Wroclaw&Tricity&Warsaw

Ewelina Grobla
HR Manager

Luxoft Poland

Luxoft Poland

12:35 - 13:20

Sesja V Warsztat

Co tak naprawdę wpływa na rotację, czyli dlaczego wynagrodzenie nie jest najważniejsze?

Krzysztof Bujak
Senior Manager

Dorota Bodek
Manager

Advisory Group TEST Human Resources

Advisory Group TEST Human Resources

13:20 - 14:10

 

Podniebna przerwa lunchowa

 

14:10 - 14:20

Sesja VI Inspiracje

Activity Based Working w zarządzaniu rotacją pracowników. 

Anna Marciniak
Menedżer ds. personalnych i administracji

Skanska Property Poland

14:20 - 15:05

Sesja VII Case study

Dane, dane, dane – mierzyć czy nie mierzyć, oto jest pytanie. O wskaźnikach HR inaczej.

Dariusz Pastuła
Dyrektor HR

Jacek Sysak
Talent Development Manager

Aon

Aon

15:05 - 15:25

Serwis kawowy

15:25 - 16:10

Sesja VIII Case study

Exit Experience - czyli rotacja z innej perspektywy.

Bartosz Szczęsny
HR Lead

Accenture Operations, Business Process Services EMEA

16:10 - 16:40

Przylot, odbiór bagażu i pożegnalny serwis kawowy

DZIEŃ I CZWARTEK, 19 PAŹDZIERNIKA 2017
9:00 - 10:30 Konsultacje eksperckie firmy Kinnarps Polska.
10:30 - 10:50 Prezentacja ekspercka: Dekada różnorodności – zmiany i trendy w środowisku pracy.

Beata Osiecka
CEO, Head of CEE Region

Kinnarps Polska

10:50-14:55 Konsultacje eksperckie firmy Kinnarps Polska.
14:55-15:10 Prezentacja ekspercka: Dekada różnorodności – zmiany i trendy w środowisku pracy.

Maria Lorenc
HR Development Manager

Kinnarps Polska

15:10-17:00 Konsultacje eksperckie firmy Kinnarps Polska
DZIEŃ II PIĄTEK, 20 PAŹDZIERNIKA 2017
10:45 -11:25 Warsztat ekspercki: Miękkie lądowanie w Polsce – zatrudnianie cudzoziemców po najnowszych zmianach (także tych obowiązujących od 1.01.2018 r.)

Karolina Schiffter
Adwokat, Szef działu imigracyjnego & global mobility

Raczkowski Paruch

13:50 – 14:30 Warsztat ekspercki: Outsourcing pracowniczy w praktyce, czyli nie tylko załoga na pokładzie.

dr Dominika Dörre-Kolasa
Radca Prawny, Partner

Raczkowski Paruch